Anasayfa » Hizmetlerimiz » Beton Kesme

Beton Kesme

Günümüzde betonarme yapılarda gerçekleşecek olan yenileme ve onarım çalışmalarında beton kesmek sıklıkla tercih edilir. Beton kesme beton döşeme ya da duvarların bir bölümünün makine yardımı ile kesilmesini ifade eder. Uygulama, farklı işlemler için tercih edilir. Bu nedenle kesim uygulaması son derece yaygındır. İnşaat esnasında kalıp dökülürken gerekecek olan küçük çapta boşlukları dikkate almak, fazla uğraş ve zaman gerektirir. Dolayısıyla, önce standart kalıp dökülür ve daha sonra beton istenen boyutlarda kesilir.

Beton Kesme Nedir?

Beton kesme delme ya da kırma işleminden farklı olarak proje gereğince belirli ölçülerde yapılır. Uygulama esnasında açılmayan ya da unutulan kapı ve pencere boşluklarının açılmasında, tesisat bacaları için, havalandırma boşluğunun açılmasında, istinat duvarı veya perapet gibi betondan oluşan duvarların tamamen kaldırılması ile birlikte kısaltılması için de beton kesimi tercih edilir.

İşlem esnasında genel olarak hidrolik beton kesme makineleri tercih edilir. Kullanıcılar arasında bu makinanın ismi beton kesme makinesi olarak da bilinmektedir. Önceki senelerde kırıcılar ile yapılan bu işlem, teknolojinin gelişmesi ile birlikte hassas ölçü ayarlarına sahip makineler yardımıyla yapılır. Kesilecek olan betonun zeminde yahut da duvarda olması makine açısından sorun teşkil etmez. Kale Karot’un gelişmiş teknolojiye sahip cihazları ve profesyonel ekibi rahat bir şekilde hem duvarlarda hem de zeminde hedeflenen uygulamayı eksiksiz olarak kısa sürede gerçekleştirir.

Karot ile Beton Kesme İşlemi Neden ve Nasıl Yapılır?

Karot inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılan bir terimdir. Kelime manası betonun delinmesi anlamına gelir. Karot makinesi kullanılarak betonu kesmek de mümkündür. Karot beton kesimi tadilat işleri başta olmak üzere kapı ve pencere yeri açma, altyapı ve kablo döşeme işlemlerinde, güçlendirme ya da yıkım işlemlerinde, gider açma ile birlikte yangın ve deprem gibi afetlerin ardından yapının kontrol edilmesinde tercih edilir.

Karot işlemlerinde silindir yapılı ve büyük bir mekanik çiviye benzeyen karot makinası kullanılır. Makine, genel itibariyle karot ucu, karot gövdesi, elektrik kablosu, su hortumu ve karot tablosu olmak üzere 5 farklı bölmeden meydana gelir. Makine, mermer ve beton gibi sert yüzeylerde basınç kullanarak delme işlemini başarıyla kolay bir şekilde gerçekleştirir.

Duvar Kesme

Duvar kesme işlemi, genel olarak kapı ya da pencere için uygun boşluğun oluşturulmasında kullanılır. Demir donatısı olsun ya da olmasın düşey, dikey ya da yatay olarak belirlenen açılarda duvar istenen ölçülerde kesilebilir. Raylı makineler, bu tip beton kesme işlemleri için idealdir. Hem ekonomik hem de hızlı olmasının yanı sıra aynı zamanda istenen kalınlıkta kesim de mümkündür. Kale Karot, kullandığı makineler ile efektif çözümler alır.

Beton Kesme Fiyatları

Beton kesme fiyatları farklı unsurlara bağlı olarak değişir. Bu unsurlar arasında kesilecek alanın yüzey genişliği ve derinliği en önemlileridir. Kesilecek betonun kalınlığı arttıkça hem işlem süresi uzar hem de meşakkati artar. Aynı şekilde kesilecek yüzey de ücret ile doğru orantılıdır. Kullanılacak makinenin gelişmişliği de önem arz eder. Teknolojik açıdan gelişmiş makinelerin kullanımı işlemin daha kısa sürede tam olarak istenen şekilde gerçekleştirilmesine olanak tanır.  Eski tip makineler, betonarme yapıda kalıcı şekilde hasar bırakabilir ya da hedeflenen bölgeler haricinde de kesme işlemi gerçekleştirebilir.

Kale Karot, gelişmiş cihazları ve uzman ekibi ile kullanıcılarına birinci sınıf kalitede hizmet verir. Bu sayede hem beton kesme esnasında daha az toz ve kirletici madde ortaya çıkar, hem de gürültü kirliliğinde büyük ölçüde azalma meydana gelir. Tüm bunlara ek olarak tam olarak istenen ölçülerde kesim gerçekleşir.

Beton Kesme Firmaları

İnşaat sektöründe beton delme kesme ve kırma işlemleri bir hayli yaygındır. Kale Karot, verdiği yüksek kaliteli hizmetler ile beton kesme firmaları arasından ön plana çıkar. Beton kesmenin, profesyonel çalışanlarca tarafından yapılması meydana gelebilecek hasarları önler. Aksi halde hem betonarme yapının tamamında hem de kesim yapılacak bölgede kalıcı bir hasar meydana gelebilir.

Beton kesmek üzere kullanılan makineler, titreşim ile yüzeyi deler. Dolayısıyla yanlış ya da aşırı ölçüde verilecek titreşim, yapı statiğinde sorunlara neden olur. Bu nedenle alanında profesyonel firmalar ile çalışmak, kullanıcıların önceliği haline gelir. Alınacak hizmetten memnun olmak, sonuçların en iyi şekilde olması için Kale Karot’u tercih edin.

Neden Kale Karot?

Kale Karot, beton kesme firmaları içerisinde hem teknolojik açıdan gelişmiş makineler ile hem de sahip olduğu profesyonel ekip sayesinde müşterilerine birinci sınıf kalite hizmet sunar. Teknolojik makinelerin varlığının yanı sıra aynı zamanda doğru şekilde kullanımı da son derece önemlidir. Sahip olduğu teknik donanım ile birlikte Kale Karot, her daim maksimum müşteri memnuniyetini hedefler.

Kale Karot ekibi, hızlı çalışmanın yanı sıra aynı zamanda çalışırken gürültü kirliliğini de önler. Betonun düzgün bir şekilde kesilmesi, özellikle pencere ve kapı benzeri yapıların yerleştirilmesinde kritik seviyede önemlidir. Aksi halde kapı ya da pencereler doğru şekilde oturmaz. Farklı bir ürün satın alınmalı ya da açılan boşluğun bir kısmı doldurulmalıdır. Bu durum da kullanıcı açısından ekstra maliyet anlamına gelir. Uygulamalar esnasında hiçbir sorun yaşamamak ve en iyi sonuçlara sahip olmak için Kale Karot ile çalışmayı tercih edin.