Anasayfa » Hizmetlerimiz » Beton Delme

Beton Delme

Madencilik veya inşaat sektöründe olanlar bilir, projelerin beton karot yani karotlu delme uzmanlığını gerektirmesi kaçınılmazdır. Özellikle elmaslı beton delme, karotlu delme dünyasında devrim yaratmış ve inşaat sürecinin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Karot beton delme sıhhi tesisat boruları, yeni kanallar, HVAC kanalları, takviyeler ve diğer sistemleri yerleştirmek için duvarlar, tavanlar, zeminler gibi beton yapılara silindirik delikler açmayı içeren bir karot delme tekniğidir. Hastaneler, sağlık tesisleri veya okullar gibi gürültüye duyarlı alanlar çeşitli ortamlarda kısıtlayıcı faktörler olabilir. Bu durumda karot delme, darbeli delmeye göre daha az gürültü ve titreşim üretir. Kare Karot firması, kalitesiyle ve uygun fiyatlarıyla tüm Türkiye’de Beton Delme hizmetleri vermektedir.

Beton Delme Nedir?

Beton delme kesme, duvar betonu veya döşeme betonda büyük, kare veya dikdörtgen şekilli kesikleri verimli ve güvenli bir biçimde kesmek için profesyoneller tarafından kullanılan çeşitli teknikleri içerir. Gerekli yöntemler ve uygun teçhizat ile demirli ya da demirsiz betonların talep edilen ölçülerde delinmesidir. Karot delme, çeşitli uygulamalar için düzgün açıklıklar yapmak adına betonda hassas dairesel kesimler yapma işlemidir. Birçok beton delme şirketi, işlerini olabildiğince hassas hale getirmek için en son elmas kesme teknolojilerini kullanır.

Uygulamaya bağlı olarak çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Beton karot, herhangi bir beton yapıda mükemmel bir yuvarlak delik açmak için bir elmas kesme matkabı kullanır. İşlem düşük gürültülü, tozsuz ve darbesizdir. Beton kesme söz konusu olduğunda açık ara en popüler seçimdir. Delikler, dikey veya yatay olsun herhangi bir açıda delinebilir. Hassas konumlarda veya kapalı alanlarda delme için çeşitli elektrikli veya hidrolik sondaj kuleleri kullanılabilir.

Karot ile Beton Delme Uygulaması Neden ve Nasıl Yapılır?

Karot beton delme uygulaması çoğu kişinin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayacak önemli bir uygulamadır.  ​ Beton karot delme, birçok endüstride birçok farklı uygulama için kullanılmaktadır. İnşaatta yaygın olarak kullanılan karot ile beton delme, aşağıdaki uygulamalar için mevcut beton veya tuğla yapılarda açıklıklar oluşturur:

 • Elektrik tesisatı
 • Telefon hatları
 • Sıhhi tesisat boruları
 • Kanalizasyon hatları
 • İnternet hatları
 • Isıtma tesisatı
 • Havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinin montajı
 • Drenaj boruları için geçiş yollarının oluşturulması
 • Tonoz ve menhollerin oluşturulması
 • Şömine yeri
 • Araba yolları ve garajlar için tahliye delikleri

Karot matkap, deldiğiniz malzemede mükemmel yuvarlak bir delik oluşturmanıza olanak tanıyan içi boş bir ucu olan silindirik bir matkaptır. Uç içi boş olduğu için delme malzemesi, merkezden çekilir. Bu karot malzeme daha sonra, mühendislik firmaları tarafından test için kullanılabilir ve örneğin malzeme beton ise, uzmanlar numuneyi mukavemet ve stabiliteyi belirlemek için kullanabilir. Karot matkaplar ayrıca ahşap, duvar, taş ve hatta buzu dikey, yatay veya açılı olarak delmek için de kullanılabilir. Bu sektörün deneyimli bir lider firması olan Kale Karot, öncelikli olarak beton delme uygulamasının yapılacağı alanı analiz eder. Firmamızın kullandığı makineler, endüstriyel makinelerdir bu yüzden karot uçlar, elmas uç özelliğini taşımaktadır. Elmas uçlar ile her türden farklı özellikleri olan betonda delim işlemi, sorunsuz bir şekilde yürütülür. Firmamızca delme işlemi,tam olarak istenilen ölçülerde basit bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda delme işleminden sonra ortaya çıkan atıklar, gerekli teçhizat ile temizlenir.

Farklı Karot Matkap Türleri

Birçok elektrikli el aleti gibi, karot matkapları da farklı kullanımlar için farklı boyut ve güçlere sahiptir. Karot matkaplar elde tutulabilir ve evde kullanım için küçük uçlarla donatılabilirken, büyük ölçekli inşaat veya madencilik projelerinde daha büyük, daha güçlü matkaplar kullanılır. Kare Karot firmamızın profesyonel beton delme ekibi, betonda delik açarken gürültü, toz ve titreşim miktarını azaltmak için elmas matkaplar kullanır.

Elmas Karot Delmenin Faydaları

Elmaslı karot delme, hem proje tamamlama süresini hem de işçilik maliyetlerini azaltan uygun maliyetli bir kesme tekniğidir. Demiryolları, tüneller, barajlar, kömür madenleri ve çok daha fazlasının inşasında elmas delme teknikleri gereklidir. Elmas karot delmenin diğer avantajlar şunlardır:

 • Düşük gürültü kirliliği
 • Beton dahil neredeyse her türlü malzemede hassas kesim
 • Titreşim olmaması, yakındaki yapılara zarar gelmemesi
 • Çevre dostu, kalıntı içermeyen bir sistem
 • Uygun maliyet

Beton Delme Karot Fiyatları

Beton bir yapıya açılan mükemmel bir deliğe ihtiyacınız varsa, büyük olasılıkla karot delme arıyorsunuzdur. Belki bir sıhhi tesisat, belki telefon hattı veya kanalizasyon hattı gerekiyordur. Ya da belki elektrik tesisatı kurdurmak istiyorsunuzdur. Ancak beton delme fiyatları nedir? Toplam beton delme maliyeti, aşağıdakiler dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlıdır:

 1. Gerekli delik sayısı
 2. Deliklerin ne kadar geniş olması gerektiği
 3. Betonun derinliği ve çapı
 4. Deliklerin duvarda mı yoksa zeminde mi yapıldığı
 5. Projenin küçük çaplı mı, orta çaplı mı yoksa büyük çaplı mı olduğu

İhtiyaç duyduğunuz iş için her zaman fiyat teklifi aldığınızdan emin olun. Genel olarak, delik ne kadar büyükse, o kadar pahalı olacaktır. Bununla birlikte, yalnızca birkaç yerine çok sayıda delik yaptırıyorsanız, delik başına daha az ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. Müşteri hizmetlerinden uygulamaya kadar, kaliteli hizmetlerini daima uygun fiyat avantajı ile sunan alanında profesyonel Kale Karot hizmetleri ve beton delme fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek veya ileteceğiniz bilgiler doğrultusunda, bir fiyat teklif istemek için lütfen bize ulaşın.  

Beton Delme Kesme Firmaları

Beton delme firmaları inşaat dünyasında, önemli bir hizmet sunmaktadır. Kanalizasyon sistemlerinin inşasından telefon hatlarının çekilmesi ve yapısal testlere kadar her şey için karot deliklerinin açılması gerekir. Karot delme HVAC sistemleri, drenaj, elektrik ve daha fazlasının kurulumu için yaygın konut ve ticari uygulamalarda kullanılır. Temel olarak, zeminde, kapıda, tavanda hatta sokaktaki rögar için olsun karot delme gereklidir. Beton karot, beton duvarlar gibi sert yapılarda mükemmel yuvarlak delikler açma işlemidir. Kesin bir dairesel penetrasyon gerektiğinde firmalar, beton delme tekniğini kullanılır. Karot delme ile 60″ çapa kadar delikler hemen hemen her derinlikte açılabilir. Kale Karot, beton delme kesme firmaları arasında daima ön plana çıkan ve en çok tercih edilen firmalar arasındadır.

Neden Kale Karot?

Yıllardır tam hizmetli bir beton kesme ve delme firması olan Kale Karot, sektörünün gereksinimlerini karşılamak ve kendisini aşmak için sürekli yenilenmektedir. Aynı zamanda, beton delme firmaları arasındakendisini bu sektördeki standardı belirlemeye adamıştır. Güvenlik, öncelikli olmak üzere yalnızca en yüksek düzeyde eğitimli ve deneyimli personeli istihdam etmektedir. Kale Karot’ta hiçbir iş çok büyük ve hiçbir iş çok küçük değildir. Müteahhitlerden ev sahiplerine kadar inşaat projelerinin her alanında hizmet vermektedir.