Anasayfa » Hizmetlerimiz » Asfalt Derz Kesimi

Asfalt Derz Kesimi

asfalt derz kesimi 1

asfalt derz kesimi

Asfalt yüzey kazısı gerektiren bir asfalt döşeme projesi yürütüyorsanız, asfalt kesimi işleminin nasıl yapılacağına dair ayrıntıları anlamak önemlidir. Asfaltın kesilmesi, asfalt değişimi için her zaman gereklidir ve çukurları doldurmak gibi bozulan asfalt parçalarını kesmeyi içeren asfalt onarımları için sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Bir onarım işini tamamlamak için asfalt kesilirken, uygun kaldırım kesme aletinin yanı sıra çatlakları doldurmak için malzeme ve ekipmana ve çukurları onarmak için asfalt ekipmanına sahip olunması gerekir. Asfalt derz kesimi, vibrasyonsuz bir yöntem olduğu için en fazla tercih edilen yöntemdir. Kale Karot firması, kalitesiyle ve uygun fiyatlarıyla tüm Türkiye’de Asfalt Derz Kesimi hizmetleri vermektedir.

Asfalt Derz Kesimi Nedir?

Asfalt kaplamada, bir kaplama şeridinin daha önce yerleştirilmiş bir kaplama şeridine bitişik olarak yerleştirildiği uzunlamasına derzler oluşur. Bu yüksek boşluk seviyelerinde, su ve havanın derz içine girdiği yerlerde kaplama geçirgen hale gelir ve bu da bozulmayı hızlandırır. Derz performansı asfalt kaplamanın anahtarıdır. Asfalt derz kesimi, dikişlerin kesilmesi ve asfaltın sökülmesi maksimum profesyonellik ve tecrübe gerektiren uygulamalardır. Asfalt kesimi, bu tarz projelerinin temelleri ile uğraşan inşaat hizmet alanı görevlerinden birisidir.

Asfalt kesmek, mermer, beton veya granit gibi diğer yüzeyleri kesmek için kullanılanda farklı ve benzersiz bir bıçak gerektirir. Asfalt daha yumuşak olduğundan sert bir bağa sahip elmas bir bıçak gerektirir. Elmas asfalt kesme bıçağı ile asfaltı keserken açıkta kalan kenar aşınır. Asfaltın nasıl kesileceğini öğrenmek, sadece üç temel adımı anlamak meselesidir. İster bir çukuru tamir ediyor ister hasarlı bir bölümü kaldırıyor olun, asfalt kesme adımları aşağıdaki gibidir:

 • Çalışılacak alan, tüm kalıntılardan temizlenir. Böylece testere, çakıl ve kayalara takılmaz. Önce güvenliğin geldiği unutulmamalıdır.
 • Kesim çizgileri işaretlenir.
 • Kesim yapılır.

Asfalt Derz Kesme İşlemi Neden ve Nasıl Yapılır?

Çukurları doldurmak, asfaltları onarmak ve değiştirmek için kesme işleminin yapılması gerekir. Bu işlemde, yolun hasar almış kısımları kesilerek tümsekler ve çatlaklar ortadan kaldırılır. Yollarda aşırı sıkıntı kaynağı oluşturan unsurlardan bir diğeri ise yoldaki eğim ve sırtlardır. Yolları düzeltmek çok önemlidir, bu yüzden sorunun daha da kötüleşmeden çözülmesi gerekir. Asfaltın uygun görünümü ile birlikte, araçların güvenliği için hayati önem taşır. Bu nedenle, asfalt derz kesimi çok önemli bir projedir. Asfaltın nasıl kesileceğini bilmek önemli olsa da, sonuçta asfalt değiştirme ihtiyacıyla sonuçlanan hasar ve çürümeyi önlemek için asfaltın, uygun şekilde bakım ve onarım tekniklerini öğrenmek de aynı derecede önemlidir. Kale Karot ekibi gibi işinin ehli profesyonellerden oluşan bir ekip, asfalt kesme uygulamasını verimli,  hızlı ve zamanında yapar. 

Asfalt kesiminin ne zaman yapılacağını bilmek de ayrı bir önem taşımaktadır. İhtiyaç ortaya çıktığında analiz yapmak gereklidir. Asfalt kesiminin ana faktörü, asfaltın çatlaması veya dikkat gerektiren bir çukur görülmesidir. Çatlak bir yol derhal bakıma ihtiyaç duyar, aksi takdirde daha fazla hasar, daha fazla çaba ve zaman gerektirir. Asfalt kesimi aynı zamanda, kanalizasyon kuyusu, doğalgaz tesisatının mevcut olduğu yerlerde su ve elektrik teminini asfalt yola yerleştirmek için de yapılmaktadır. Kazma işleminde kullanılabilecek bazı standart araçlar vardır. Asfalt kesmek oldukça teknik ve kapsamlı bir iştir. Ancak doğru araç ve gereçlerle bunu yaparken hiçbir zorluk yaşanmaz. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • Dairesel testere
 • Hidrolik çekiç
 • Keski ve tornavida
 • Elmas bıçak
 • Asfalt kesici makine
 • Zemin testereleri
 • Traktöre dayalı freze makinesi
 • Çeşitli kırıcılar
 • Modern, ileri teknoloji zemin testereleri

Asfalt kesme makinesi nasıl kullanılır?

Çok sayıda asfalt kesici, işlerini çok verimli bir şekilde yapar. Düz, uzun kesimler yapmak için elmas bıçaklı bir asfalt kesici kullanılmalıdır. Sabitlenecek uygun bir elmas testere bıçağı seçilir. Motor çalıştırmadan önce depoya su eklenir ve makine çalıştırırken, kesiklerin yeterince derin olduğundan emin olmak için çırpı çizgileri boyunca hareket edilir. Öte yandan, daha kısa, alışılmışın dışında kesimler için bir hidrolik çekiç kullanmak en iyisidir. Asfaltın istenmeyen kısımlarını kaldırmanın en kolay yoludur.

Asfalt Derz Kesimi Fiyatları

Sert hava koşulları, asfalt kesimin tamamlamasını son derece zorlaştırabilmesi nedeniyle, asfalt derz kesimi mevsimlik bir iştir. Kar, yağmur ve hatta sulu kar gibi yoğun yağışlar işleri gereğinden fazla zorlaştırabilir, bu nedenle asfalta her türlü onarım veya bakım işini yapmak için en iyi zaman yaz veya sonbahardır. Asfalt derz kesimi fiyatları konusuna gelince, öncelikle metrekare başına hesaplanmaktadır. Projenin toplam maliyeti hesaplanırken devreye giren bir dizi başka faktör daha vardır. Bu faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Önceden Mevcut Hasarlar
 • Yüzey Hazırlama Maliyetleri
 • Alan
 • Trafik Akışı
 • Ekip ve Ekipman
 • Malzeme Maliyeti
 • Yolun Düzeni ve Boyutu

Asfalt Derz Kesimi Firmaları

Asfalt derz kesimi, tıpkı diğer kesim işlemleri gibi zor, büyük bir hassasiyet isteyen, doğru araçlara sahip olunması gereken ve uzmanlık gerektiren bir uygulamadır. Temiz bir kesim ve kalite sağlamanın tek yolu profesyonel bir asfalt derz kesimi firmasıdır. Deneyim ve bilgi, asfalt derz kesimi firmaları konusunda aranan en büyük özelliklerdir. Araç ve gereçler, acil müdahale, asfalt derz kesimi maliyeti ve güvenlik profesyonel bir firmada aranan özellikler arasında yer almaktadır. Kale Karot gibi sektör lideri firmalar, her zaman yapısal garanti sunan firmalardır.

Neden Kale Karot?

Hizmetlerinin dayanıklılık ve kalitesinin daima arkasında duran Kale Karot, ekipmanı güvenli bir şekilde kullanma ve asfalt derz kesimi konusunda mükemmel bir geçmişe sahiptir. Kale Karot, asfalt kesiminde derz yöntemini kullandığı için ve bu yöntemin vibrasyonsuz bir kesim yöntemi olduğundan, asfaltın kesim işlemi sırasında kesinlikle çalışma yapılan alanın etrafında çatlama veya kırılma gibi sorunlar ortaya çıkmaz. Kullandığımız makineler, benzinli, dizel ve elektrikli makinelerdir.

Fabrika, zemin ve otoyollar için her türlü beton ve asfalt kesimi için derz kesme, yama ve onarım işleri yapan Kale Karot, uluslararası standartlarda sunduğu hizmetler ile üstlenmiş olduğu tüm projelerde, müşteri memnuniyetini her zaman en üst düzeyde tutan bir şirkettir. Elde ettiği başarılara her geçen gün, bir yenisi daha eklenmektedir. Sektöründe saygın bir yer edinen yenilikçi firmamız, bu yeri korumak için daima kendisini geliştirmektedir. Asfalt kesme işlemi oldukça karmaşık görünse de,  Kale Karot doğru kaynaklarla bu işlemi minimum zamanda ve kolaylıkla uygulamaktadır.